Проблемна шкіра

Проблемна шкіра

У центрі AstraNova успіх процедур для лікування проблемної шкіри – це завжди результат комплексного підходу до здоров’я шкіри і організму в цілому! У косметології проблемна шкіра визначається як шкіра, яка має будь-які порушення та відхилення від здорової. Найчастіше проблемною вважається жирна, себорейна шкіра, схильна до запалень і висипань. Хоча проблемною можна вважати і відхилення в іншу сторону, наприклад, занадто суху шкіру або чутливу, яка болісно реагує на будь-які дії (косметику, сонце, воду, їжу і т. п.) Одним з найбільш характерних ознак проблемної шкіри – прищі (акне). Причина їх появи полягає в тому, що токсини і шлаки виходять через шкіру завдяки підвищеній секреції сальних залоз і викликають запалення. Ще один симптом проблемної шкіри – розширені пори. Тут необхідна комплексна терапія, спрямована не тільки на звуження пір, а й на запобігання розвитку запалень і появі вугрового висипу.

Методи лікування проблемної шкіри в центрі AstraNova

Приблизно у 90% людей, які починають лікування акне, поліпшення починаються протягом трьох місяців. Після успішного лікування необхідна підтримуюча терапія, так як проблема акне може повертатися знову. У випадках важкого акне можуть утворюватися рубці на обличчі, що вимагає дбайливого ставлення до шкіри і дотримання правил догляду під час загострення хвороби. Тому своєчасне лікування допомагає запобігти неприємним наслідкам. Помірні вугрі зазвичай лікуються за допомогою комбінації препаратів, ретиноїдів, антибіотиків  (рідко) азелаїнової кислоти. При дуже важкій формі вугрової хвороби може призначитися препарат ізотретиноїн (Роаккутан або Аккутан), але тільки після діагностики організму і перевірки аналізів, так як це дуже токсична речовина для організму і може негативно позначитися на функції печінки і інших органаї. В ряді випадків слід призначити такі обстеження:

 • загальний аналіз крові;
 • біохімічний аналіз крові
 • УЗД органів черевної порожнини та органів малого тазу;
 • аналізи гормонів щитоподібної залози та статеві гормони;
 • аналіз на дисбактеріоз кишківника.

Ізотретіноїн надає сильний лікувальний ефект! Ізотретіноїн виробляють у формі таблеток. Курс триває не менше 5 – 6 місяців. Ви можете виявити, що стан шкіри погіршується перші 7 -10 днів лікування. Проте, це нормально, так як препарат виштовхує бактерії з глибших шарів шкіри. УВАГА! Ізотретіноїн таїть в собі дуже високий ризик заподіяння серйозних вроджених дефектів під час вагітності. Жінкам дітородного віку ліки призначають тільки після отримання негативного результату тесту на вагітність.

Причини погіршення стану шкіри
 • збої в роботі травної системи,
 • захворювання печінки і кишечника;
 • зараження організму паразитами;
 • шкідливі звички (куріння, зловживання алкоголем);
 • прийом ліків, особливо надмірне;
 • гормональні порушення;
 • збої в роботі нервової системи;
 • безсоння;
 • стреси;
 • екологічний фактор;
 • спадкова схильність;
 • зниження імунітету;
 • авітаміноз і т. п.
Що викликає виникнення прищів (акне)?
  Щоб краще зрозуміти причини акне, корисно дізнатися про сальні залози, які грають ключову роль в розвитку вугрової хвороби. Сальні залози розташовані всередині, майже біля поверхні шкіри. Ці залози прикріплюються до волосяних фолікулів, звідки росте волосся. Мета сальних залоз – змазування волосся і шкіру для запобігання від висихання. Залози виробляють маслянисту речовину, яка називається шкірне сало. У випадку акне, залози починають виробляти надто багато шкірного сала, яке змішується з мертвим клітинами шкіри і створює закупорку протоки. Зазвичай нешкідливі бактерії, які живуть на шкірі, в разі закупорювання сального протоки, починають активно розмножуватися і сприяють розвитку запалень, які призводять до утворення різних видів акне: папули, пустули, вузлики і кісти.
Які бувають ступені захворювання акне?
Ступінь захворювання може бути легкою, середньою або важкою. Легка ступінь акне – в основному наявність чорних та білих вугрів, які зазвичай поширені по обличчю. Середня ступінь акне – поєднання білих та чорних вугрів, папул і пустул, які можуть поширюватися на плечі і спину. Важка ступінь акне – папули і пустули, а також є вузлики і кісти і поширення дуже велике.
Хто може бути схильний до захворювання акне?
 • підлітки;

Вважається, що акне у підлітків, викликане підвищеним рівнем гормону тестостерону, який активується в період статевого дозрівання. Сальні залози особливо чутливі до гормонів, тому вважається, що збільшення тестостерону викликає виробництво надлишкового шкірного сала. Існують деякі періоди, коли може з’являтися акне: Вагітність. Багато жінок відчувають симптоми акне під час вагітності. Як правило, протягом першого триместру (перші три місяці). Гінекологічні захворювання (гормональні розлади, захворювання яєчників і ін.). Побічні ефекти від ліків (деякі ліків можуть викликати побічні ефекти у вигляді акне).

Правила домашнього догляду при проблемній шкірі
 • вугрі не заразні і не викликані поганою гігієною. Проте, накопичення шкірного сала і відмерлі клітини шкіри можуть збільшити ризик закупорювання сального протоки і розмноження бактерій. Тому необхідно регулярно мити обличчя (два- три рази на день) за допомогою спеціальних засобів для проблемної або жирної шкіри;
 • для макіяжу використовуйте тільки якісну косметику для проблемної шкіри, яку можна придбати в косметологічних центрах;
 • перед сном, обов’язково видаляйте макіяж повністю, щоб шкіра могла дихати. Наносіть лікувальні і підсушують засоби тільки на чисте обличчя;
 • не використовуйте кисті і спонжі для нанесення макіяжу, так як на них залишаються шкідливі для шкіри бактерії;
 • захищайте шкіру від сонячних променів.

 

НАШІ РОБОТИ ПО КОСМЕТОЛОГІЇ

 

Увага! Ціна залежить від процедури, яку вам будуть проводити.
Подивитися, яка ціна на конкретну процедуру по лікуванню проблемної шкіри можна в розділі «Ціни»

Запишіться на прийом!

Надішліть заявку і наш менеджер зв’яжеться з Вами
протягом 10 хвилин у робочий час

Записатись на прийом