Як позбутися целюліту?

12.29.2018

Целюліт – це проблема, з якою стикаються безліч жінок незалежно від тілобудови. Міф про те, що целюліт виникає лише у жінок із зайвою вагою, давно розвіяний, адже проблема може виникати навіть у худорлявих жінок. Целюліт, який ще називають «ефект апельсинової шкірки», виникає переважно у жінок у зв’язку із гормональним фоном. Як правило, чим більше естрогену в організмі жінки, ти більш вона схильна до появи «апельсинової шкірки».

Сам целюліт – це структурні зміни у підшкірно-жировому шарі, що призводять до порушень відтоку лімфи та погіршення циркуляції крові у проблемних зонах. Найчастіше проблемні зони – це ноги, стегна, сідниці, живіт та руки. Проблема апельсинової шкірки є не лише естетичною, а й медичною. Тому сьогодні розберемось, від чого ж виникає целюліт, як він впливає на організм та як же його позбутися.

Причини появи целюліту

Основними факторами появи целюліту на ногах чи інших зонах вважають:

 • нездорове та нестабільне харчування – перекуси нашвидкуруч, харчування фастфудом, надмірне вживання жирів та цукру;
 • нічні перекуси та переїдання – адже це подвійна загрузка на організм;
 • малорухливий спосіб життя – призводить до застою крові, від чого і виникає целюліт на ногах чи стегнах;
 • шкідливі звички – паління та алкоголю порушують циркуляцію крові;
 • стрес – реакція організму на стресові ситуації непередбачувана;
 • порушення травлення і гормонального фону.

Вплив целюліту на організм

Перебіг захворювання поділяють на чотири стадії, де третя та четверта – найважчий стан шкіри. Вплив целюліту на організм залежить від його стадії:

 1. На першій стадії «апельсинова шкірка» ще не надто помітна, та вже призводить до порушень циркуляції крові, виникненню набряків та, у деяких випадках, варикозного розширення вен.
 2. На цьому етапі постійною ознакою целіту є постійні набряки та застій лімфи, внаслідок чого шкіра стає тонкою та сухою. Проблемна зона стає «рихлою» та м’якою.
 3. На третій стадії клітинний обмін майже відсутній, а бугристість шкіри стає яскраво вираженою.
 4. На останній стадії целюліту існує імовірність розвитку склерозу клітин, збільшується тиск на судини, погіршується обмін речовин в жирових клітинах, підшкірна клітковина деградує, кількість фіброзних капсул збільшується. На цьому етапі часто пропонують хірургічне втручання.

Профілактика та лікування целюліту


Для того, щоб позбутися целюліту, варто враховувати особливості організму та стадію розвитку захворювання. На сьогоднішній день відомі наступні засоби проти целюліту:

 • лосьйони та креми – ефективні лише на початку захворювання або як профілактика;
 • масажі – дієві як профілактика та лікування на різних стадіях, можуть бути антицелюлітними чи вакуумними;
 • мезотерапія – доречна на усіх стадіях, полягає у введенні під шкіру лікарських препаратів та дозволяє значно підтягнути шкіру, зробити її дружнішою та, навіть, втратити кілька кг у проблемній зоні.

Основне правило у боротьбі проти целюліту – не затягувати лікування та не запускати проблему, адже її значно легше побороти на початках. Будьте красивими!