Як зупинити випадіння волосся?

10.13.2020

Немає сумнівів в тому, що значна частина населення в Україні страждає від випадіння волосся. Звісно, люди неодноразово намагалися знайти дієвий засіб проти цієї проблеми, але всі існуючі методи виявилися недостатньо ефективними. Таким чином люди продовжували активні пошуки справді дієвих методів, але врешті решт не знайшли нічого більш-менш ефективного.

Але якщо Ви читаєте цей текст, можете не хвилюватися. Тут ми зібрали всю інформацію про проблему та сформулювали підхід, який допоможе Вам раз і назавжди позбутися втрати волосся.

Випадіння волосся – загальна інформація

Одразу варто почати з причини виникнення проблеми. Серед найбільш поширених виділяємо гормональний дисбаланс, генетичну схильність, часті травми шкіри голови чи прийом певних препаратів.

Як не дивно, але частіше від випадання волосся страждають саме взимку. Волосини можуть замерзнути навіть при нульовій температурі всього за п’ять хвилин. Ефект помітно одразу – колір стає більш тьмяним, з’являються посічені кінчики і волосся врешті-решт починає випадати.

Прискорюють процес втрати волосся і застуди. Віруси та знижений імунітет послаблюють волосяні цибулини, в результаті чого вони починають випадати.

Якщо повертатися до причин випадіння, варто детальніше зупинитися на факторі генетики. Справа в тому, що у людей є так званий «трихологічний цикл». Це період природнього випадіння волосся, коли особа може втратити від п’ятдесяти до ста волосин за добу. У цьому випадку випадіння втрата волосин є завершальним етапом процесу росту. Перший етап – так званий анаген, коли цибулина лише формується. Другий етап – катаген, коли волосина відмирає та частково відділяється від кореня. Третім етапом стає телоген, і під час нього волос остаточно випадає, і цикл починається спочатку. Тривалість кожного періоду становить близько чотирьох років. Жінки мають від тридцяти до тридцяти п’яти подібних циклів, в той час як у чоловіків їх налічується від двадцяти п’яти до тридцяти.

Але в результаті неякісного догляду, відсутності нормального режиму дня та незбалансованого харчування у людей починається неконтрольоване випадіння волосся, яке хочеться зупинити якомога швидше. І зараз ми детально проілюструємо основні причини втрати волосся для чоловіків, жінок та дітей.

Випадіння волосся у чоловіків

Серед сильнішої частини населення випадіння найчастіше називають терміном «облисіння». І аби вчасно зреагувати та почати боротися з проблемою, варто пам’ятати про основні ознаки.

Волосся поступово починає потоншуватися, корінь слабшає, а швидкість росту знижується. Найбільше це помітно на лінії росту та в області скроні. Волосинки поступово втрачають пігмент, що одразу стає помітно через зміну кольору зачіски. Якщо Ви відчуваєте наближення проблеми, проведіть невеликий тест. Потягніть за пасма, і якщо в руці залишається більше п’яти волосин, це сигнал до дії

Серед чоловіків виділяють три типи алопеції (випадіння). Перший – андрогенна. Це найбільш поширений тип випадання волосся у чоловіків, пов’язаний здебільшого з гормональним дисбалансом та генетичної схильністю. Через збій у функціонуванні ендокринної системи у людини з’являється надлишок дигідротестостерону, який призводить до облисіння.

Другий тип називається гніздовим. Він трапляється у п’яти відсотків людей. головна особливість, за якою можна ідентифікувати хворобу – випадіння волосся відбувається по всьому тілу. Пахова зона, руки, ноги та борода стають ділянками ураження. Якщо Ви не зреагуєте вчасно, це може викликати серйозні запалення.

Третій так званий тотальний тип виникає приблизно у двадцяти відсотків чоловіків. Причини можуть бути різні: стрес, серйозні інфекційні хвороби, проходження хіміотерапії або наркоз. Від перших симптомів до повного випадіння волосся по всьому тілу може пройти від двох до трьох місяців, тому бажано діяти одразу після виявлення недугу.

Останній тип випадіння називають травматичним. Він є найменш поширеним серед усіх перелічених (не більше 3 відсотків випадків). Якщо у особи є багаточисельні травми шкіри голови або опіки, ці ділянки рубцюються, а волосяні цибулини пошкоджуються, після чого процес зростання волосин припиняється.

Якщо говорити про вікові особливості втрати волосся, то більшість чоловіків стикається з цим у період до тридцяти років. Після цього кожні наступні роки вірогідність зменшується, але потім, після сімдесяти років це може очікувати переважну більшість осіб.

Випадіння волосся у дітей

Якщо недуги, що трапляються в дорослих, починають спіткати дітей, до цього ставляться з максимальною увагою. Те саме стосується і неприродньої втрати волосся. Проте, якщо вдається одразу виявити причину, боротися з проблемою стає набагато легше. Загалом, причини облисіння у молодшого покоління можна розділити на два види. Перші – медичні. Сюди зараховуємо:

 • Стригучий лишай (грибкова інфекція, під час якої волосся починає обламуватися, а шкіра голови свербіти. У місцях ураження з’являються бліді плями)
 • Трихотиломанія. Це стан, під час якого дитина починає самостійно виривати волосся в себе на голові. Така поведінка може бути пов’язана з сильним стресом, і для лікування потрібно звернутися до психолога.
 • Вогнищева алопеція. Так позначають стан, який виникає через ураження волосяних фолікулів імунною реакцією організму. Випадіння волосся відбувається у ділянках, які одразу стає помітно.
 • «Телогеновий відтік». Цей стан так само пов’язаний з сильним стресом, який може виникнути з різних причин, але тут відбувається переривання звичного циклу росту волосся. На жаль, для відтоку не передбачено якогось особливого лікування, але цей стан закінчується в той момент, коли дитина позбавляється стресу.
 • Ендокринні проблеми. Тут випадіння волосся у дітей пов’язане з гіпотиреозом – захворюванням, що виникає через дефіцит гормонів. В такому випадку обов’язково потрібна консультація ендокринолога.

Якщо ми говоримо про немедичні причини втрати волосся, то це може бути:

 • Тертя. У віці до 6 місяців часте тертя об матрац, крісло або інші поверхні може викликати випадіння волосин з голови дитини. Коли ж малий отримує здатність сидіти, стабільний ріст продовжується
 • Надмірне стягування волосся. Якщо дитині плетуть занадто тугі коси. Тут потрібно просто зменшити тиск, і все прийде до норми.

Також, волосся досить часто випадає у новонароджених. Це так зване «тимчасове» волосся, яке після випадання змінюється на постійне.

Але в будь-якому випадку, якщо Ви помітили надлишкове випадіння волосся у свого малюка, необхідно одразу звернутися до лікаря, який визначить причину та призначить лікування.

Випадіння волосся у жінок

Вище ми вже говорили про можливі причини облисіння серед прекрасної половини населення, але варто зупинитися ще на декількох аспектах.

Однією з причин можуть бути мікрозапалення волосяної частини. У цьому випадку ділянки шкіри починають поступово запалюватися, що у свою чергу послаблює корінь волосся. Через це фолікули стають значно більш уразливими до випадіння.

Проблема цього типу втрати волосся у жінок полягає в тому, що дані мікрозапалення дуже важко виявити. Навіть обстеження у спеціаліста не зможе допомогти в цій ситуації. Проте вихід все ж є. Потрібно ретельно досліджувати тканини шкіри голови, можна помітити специфічні клітини. Це означає, що шкіра реагує на подразнення і намагається швидко самовідновитися. Необхідно не допустити подальшого подразнення, інакше це може перетворитися на масштабне запалення всієї ділянки, яку покриває волосся.

Основні причини випадіння волосся

Якщо говорити про причини втрати волосся загалом, от тут є ціла низка факторів, про які варто пам’ятати. Це може бути:

 • Неправильне харчування (домінування насичених жирів та калорійної їжі в раціоні)
 • Сильне отруєнні чи інтоксикація (потрапляння в організм токсичних речовин)
 • Тривалий курс приймання антибіотиків, анальгетиків, імуномодуляторів. Сюди відносимо будь-які синтетичні чи природні речовини, що здатні врегулювати роботу імунної системи.
 • Порушення обміну речовинами
 • Грибкові інфекції
 • Наявність в людини злоякісних чи доброякісних пухлин
 • Серйозні захворювання (цукровий діабет, туберкульоз, пневмонія)
 • Опіки чи серйозні травми шкіри голови
 • Сильний стрес

Ці фактори мають особливий вплив восени, адже це період, коли наш імунітет є найбільш вразливим для вірусів. Тому у цю пору року завжди є підвищена вірогідність того, що особа може почати втрачати волосся. Саме через це було запроваджено термін осіннє випадіння волосся.

Як зупинити випадіння волосся

Це питання хвилює кожного, хто стикається з проблемою. І для того, аби вчасно знищити недуг, варто скористатися цілим комплексом заходів та процедур. Одразу попередимо, що навіть якщо Ви зреагували вчасно, волосини, які вже знаходяться у стадії відмирання, все одно будуть випадати. Це триватиме не більше двох тижнів, тому не слід панікувати. Отже, для того, аби зупинити процес втрати волосся, потрібно:

 • Вживати вітамінні комплекси, що містять цинк, залізо, вітаміни груп А та В.
 • Отримувати достатню кількість мінералів та мікроелементів. Краще робити це шляхом корегування раціону, вживаючи мінімум синтетичних препаратів.
 • Обережно доглядати за волоссям. Потрібно уникати агресивних миючих засобів, ретельно промивати та висушувати волосся, а також обмежити використання прасок для волосся та не сушити гарячим повітрям.
 • Робити живильні маски щонайменше один-два рази на тиждень. Багато хто ігнорує їх, але це – найефективніші засоби боротьби з випадінням. Один з варіантів – маска на основі банана та яєчного жовтка. Вона дуже легко наноситься та не менш легко змивається з голови.
 • Правильно розчісувати волосся. Починати варто з кінчиків, і лише після цього підніматися до коренів.

Втім, якщо ситуація серйозна, Вам не обійтись без курсу лікування. Після проходження медогляду спеціаліст визначить необхідні препарати, їхню кількість та розмір доз, а також тривалість курсу. Найчастіше тут використовуються:

 • Препарати для стимулювання росту волосся
 • Стероїди. Вони можуть бути у формі лосьйонів або рідини, яку вводять ін’єкціями.
 • Мезотерапія. Це сучасна методика, що також заснована на ін’єкціях та передбачає введення стимулюючого препарату.

Інколи спеціалісти вдаються до трансплантації волосся, але це вже менш поширена практика.

Як боротися з випадінням волосся у Львові

Дуже багато людей у Львові страждають від цієї проблеми, і ніхто не може знайти закладу, де можна було б отримати повну консультацію стосовно лікування випадіння волосся у чоловіків, жінок та дітей. Але тепер це не проблема, адже тепер Ви можете звернутися до косметологічного центру «Астра Нова». Тут Ви зможете пройти медогляд, виявити причину облисіння та отримати необхідні рекомендації щодо подальшого лікування. Наші косметологи використовують метод індивідуального підходу до пацієнтів, тому кожен може позбутися випадіння раз і назавжди. Не потрібно чекати, терпіти або користуватися малоефективними методами. Ми даємо Вам можливість покращити власне життя, тому якщо Вам потрібна допомога – скоріш телефонуйте та оформлюйте запис на консультацію!