Випадіння волосся після пологів. Повертаємо красу.

12.29.2018

Облисіння у період вагітності – явище досить поширене. Це зумовлено чималими змінами, які переживає організм майбутньої матері. Основна причина цієї проблеми у вагітних жінок – швидка та стрімка зміна гормонального фону, хоча у деяких жінок, навпаки, спостерігається покращення стану волосся під час вагітності. Після пологів у більшості жінок випадіння волосся минає, та, на жаль, зустрічаються і такі молоді матусі, у яких ситуація значно погіршується – не минає, а лише посилюється. Розповімо про безпечні методи профілактики та лікування облисіння у післяпологовий період.

Причини випадіння волосся у післяпологовий період

Розглянемо ряд причин, які можуть викликати втрату волосся після пологів:

  • Стрес. Вагітність та пологи чинять велике навантаження на організм жінки, а її переживання та занепокоєння лише посилюють стрес. У відповідь на тривалий тривожний період організм часто реагує втратою волосся.
  • Нестача вітамінів та мінералів. Під час виношування дитини частину поживних речовин, вітамінів та мінералів жіночий організм віддає дитині. Неправильне харчування та нестача вітамінів, які потрібні у більшій кількості у такий період, можуть привести до облисіння.
  • Порушення у ендокринній системі. Найчастіше виникають внаслідок порушень у роботі щитовидної залози та полікістозі. Часто втрата волосся у таких випадках супроводжується набором ваги.
  • Генетична схильність. Жіноча схильність до втрати волосся найчастіше проявляється у період менопаузи, та гормональні навантаження, перенесені під час вагітності та пологів, можуть прискорити протікання хвороби.
  • Зниження рівня гемоглобіну у крові. Під час вагітності збільшується кількість крові та зменшується її в’язкість, що призводить до зниження гемоглобіну у ній та дефіциту заліза.
  • Перенавантаження під час пологів або перенесення операції. Важкі пологи чи операція – великі навантаження, після яких спостерігається період реабілітації. На перенесений стрес організм може реагувати по-різному, нерідко – облисінням.
  • Фізична алопеція внаслідок вагітності. Стан волосся, нігтів, шкіри під час виношування дитини може різко покращитись внаслідок реакції на гормони. Після пологів гормони поступово приходять в норму, а стан волосся змінюється внаслідок ослаблених цибулин, через що і відбувається випадіння.

Профілактика випадіння волосся

Перш за все, важливу роль для краси волосся відіграє правильне харчування та здоровий спосіб життя в цілому. Якщо Ви харчуєтесь корисною їжею, з достатньою кількістю свіжих овочів, фруктів, морепродуктів, то рівень вітамінів, мінералів, гемоглобіну буде в нормі. Якісний і тривалий сон допоможе перенести стрес. Якщо ж спостерігається загроза порушень гормонального фону, слід регулярно консультуватись із лікарем.

Лікування облисіння

Найчастіше така проблема минає впродовж кількох місяців, та призупинити випадіння допоможуть укріплюючі маски, які легко зробити у домашніх умовах. Також доречним буде застосування спеціальних лосьйонів та шампунів, які можна придбати у аптеках. Ці методи можуть допомогти при незначному випадінні. При значній втраті волосся варто таки звернутись до професіоналів. На сьогоднішній день існує така ефективна лікувальна процедура, як мезотерапія шкіри голови. Вона допомагає покращити циркуляцію крові у проблемній зоні, покращити структуру волосся та прискорити його ріст.